A barna szofi hazája megérkezik a XXI. századba: füstmentes cigit fog gyártani Pécs mellett a British American Tobacco
Négyszázötven új munkahely jön létre.
Négyszázötven új munkahely jön létre.
A British American Tobacco (BAT) dohánynövényekbe ültette azokat az antigéneket, melyek segítségével a koronavírus elleni vakcina fejlesztésén dolgoznak. A vállalat azt tervezi, júniustól már milliós tételben gyártaná az oltóanyagot.
Felvásárolná egyik riválisát, a Reynolds American amerikai dohányipari társaságot a British American Tobacco (BAT) brit multinacionális vállalat.
Az Európai Unió Bíróságát nem hatották meg a Philip Morris érvei, és egy sor, a cigarettapiacot alaposan befolyásoló irányelvet hagyott jóvá.
Tavasz óta egyeztet a magyar kormánnyal az Európai Bizottság a dohánykereskedelem mutyigyanús szabályozásáról, de nem tűnik úgy, hogy Brüsszelt meggyőztük: hamarosan kötelezettségszegési eljárás indulhat Magyarország ellen – értesült az Index. Az eljárás vége tetemes bírság vagy bírósági ügy lehet. Az ügyben illetékes uniós biztos szerint az EU-n belül sehol sem ilyen feltűnő, hogy a kormány a csókosainak kedvez. A kormány közleménye szerint nem helyes, hogy a biztos a gazdasági nyomásgyakorlás eszközeként nyilvánult meg.
Mint arról beszámoltunk, a századvéges Lánczi Tamás, Habony Árpád londoni cégének ügyvezetője a felügyelőbizottság vezetője lett a British American Tobaccónál. Most már azt is tudjuk, miért: mert nem dohányos.
A British American Tobacco 2008-ban még évi közel 7 milliárd szál cigarettát értékesített Magyarországon, idén már csak 3 milliárd szálat. A leépítés állítólag nem érinti a Pécsi Dohánygyárat. "Az átszervezés a piaci kereslet csökkenése és az új kereskedelmi rendszer miatt elkerülhetetlen volt" – indokolt a cég.